Centrálny Depozitár cenných papierov SR, a.s.

Opäť sme cestovali do práce na bicykli

Aj tento rok sme sa zapojili do projektu Do práce na bicykli 2021. Do projektu sa zapojilo sedem našich zamestnancov, ktorí boli rozdelení do dvoch tímov.

 „Do tohto projektu sa zapájam pravidelne každý rok. Spájam tak príjemne s užitočným,“ konštatuje Ján Mondok z účtovného oddelenia centrálneho depozitára. Naše dva tímy počas trvania akcie prešli bicyklom celkovo 1 370 kilometrov. Spolu s mestskou dopravou a krokom spolu zdolali 5 7000 kilometrov. Dosah na životné prostredie tak bol výrazný. Ušetrili 1 082 kg CO2. O túto hodnotu sa menej vyprodukovalo CO2 v porovnaní ako keby cestovali do práce autom. „Som fanúšičkou aktívneho životného štýlu. Sama dochádzam do centra mesta z Rajky. Na bicykli tak prejdem približne 50 kilometrov,“ konštatuje Alena Palkovičová z CDCP.            

Do projektu Do práce na bicykli 2021 sa tradične zapojil aj náš generálny riaditeľ – Martin Wiedermann. Chce zamestnancov motivovať k rýchlej, bezpečnej a najmä ekologickej doprave akou je bicykel alebo mestská doprava.            

„Teší ma, že táto akcia má u nás vo firme svojich priaznivcov. Verím, že budúci rok sa k nám pridajú aj ďalší kolegovia,“ konštatuje Martin Wiedermann. 

Prihlásenie

Zabudli ste heslo?