Centrálny Depozitár cenných papierov SR, a.s.

OZNAM o prevode aktív klientov NCDCP a o poskytovaní služieb klientom, ktorých aktíva boli prevedené z NCDCP

15.11.2021

Vážení klienti,


dovoľujeme si vás informovať, že v dňoch 12. – 14.11.2021 Centrálny depozitár cenných papierov SR, a.s. (ďalej len „CDCP“) v spolupráci s Národným centrálnym depozitárom cenných papierov, a.s. (ďalej len „NCDCP“) uskutočnil migráciu všetkých aktív klientov NCDCP do evidencie CDCP. Migrácia aktív sa realizovala v súlade s právnymi predpismi a Zmluvou o prevode aktív klientov NCDCP, ktorú dňa 23.07.2021 uzatvorili CDCP a NCDCP v súvislosti s úmyslom NCDCP vzdať sa povolenia na činnosť centrálneho depozitára.  

V nadväznosti na migráciu aktív klientov CDCP od 15.11.2021  začína poskytovať služby centrálneho depozitára všetkým klientom, ktorých aktíva boli prevedené z NCDCP do evidencie CDCP. Dovoľujeme si vás upozorniť, že CDCP poskytuje svoje služby v súlade s povolením na činnosť centrálneho depozitára a za podmienok stanovených predpismi CDCP, najmä Prevádzkovým poriadkom a Cenníkom CDCP.  

Podrobnosti o postupe CDCP voči bývalým klientom NCDCP po migrácii aktív klientov sú obsahom časti VIII Prevádzkového poriadku CDCP – Osobitné ustanovenia v súvislosti s prevodom aktív klientov NCDCP.  

Bližšie informácie k potrebe aktualizácie zmluvných vzťahov nájdete v sekcii Prevod aktív klientov NCDCP.  Tešíme sa na ďalšiu spoluprácu s novými klientmi a sme pripravení splniť všetky očakávania ohľadom kvality služieb.

Zdielať:

Share on facebook
Share on linkedin

Viac príspevkov

Váš názor je pre nás dôležitý

Venujte nám, prosím, pár minúť a odpovedzte na niekoľko otázok, ktoré nám pomôžu zlepšiť webovú stránku k Vašej spokojnosti.

Prihlásenie

Zabudli ste heslo?