Centrálny Depozitár cenných papierov SR, a.s.

Poďakovanie za prácu v spoločnosti

Po 26 rokoch, k 1.6.2021 ukončila svoje pôsobenie v Centrálnom depozitári cenných papierov SR podpredsedníčka predstavenstva Ing. Ľudmila Boboková.

Začiatok jej práce v CDCP siaha pred rok 1995, do obdobia prebiehajúcej kupónovej privatizácie. V tom čase ju spoznal aj náš kolega Eduard Kalina z odboru Emisií „S Ľudmilou Bobokovou som spolupracoval takmer celý môj profesionálny život. Začínali sme spolu na registračných miestach v čase rozbiehajúcej sa kupónovej privatizácie. Môžeme povedať, že to bolo od počiatku kapitálového trhu na Slovensku. Spolupráca s ňou bola vždy príjemná a bezproblémová. Neraz sme mali iný pohľad na riešenie problémov, vždy sme sa však vedeli dohodnúť na najlepšom riešení.“

Viacerí zamestnanci oceňovali jej zodpovedný prístup k práci a usilovnosť. „Osobne mi je to veľmi ľúto, pretože som si veľmi vážila jej vedomosti, pracovitosť a riešenia problémov, s ktorými prichádzala. Nebála sa práce a to sa dnes často nevidí.“ doplnila obchodná riaditeľka Dagmar Kopuncová.

Základom dlhoročného a úspešného pôsobenia Ľudmily Bobokovej v CDCP bola nielen odbornosť, ale aj priateľské vzťahy. „Boli situácie kedy podala pomocnú ruku svojou profesionálnou odbornosťou. Neodbila ma aj napriek pracovným povinnostiam, ktoré v tom čase boli na jej pleciach“ spomína vedúca odboru Recepcia, správca registratúry Andrea Bukovská. „Súčasne som vždy oceňovala aj jej prístup ku kolegom. Spomínam si, že bola ochotná vymeniť v tombole štýlové okuliare za banány. Ona vyhrala „štýlové okuliare“ a ja len banány“ uzatvára  p.Bukovská príhodou v odľahčenom tóne.

V predstavenstve po 8. rokoch skončil aj Ing. Tomáš Novanský. Obaja výrazným spôsobom prispeli k tomu, že depozitár preplával cez viaceré úskalia. Stáli pri migrácii na platformu T2S, prelicencovaní podľa nariadenia EU (CSDR), pri spustení procesu digitalizácie a úspechoch s vysporiadaním sa s mnohými súdnymi spormi. Odchádzajú zo spoločnosti, ktorá je v najlepšej kondícii za posledných 20 rokov. Môžu byť právom hrdí na dosiahnuté výsledky a nám bolo cťou spolupracovať s nimi!

Obom prajeme mnoho zdravia a úspechov v ďalšom živote. Ďakujeme.

Váš názor je pre nás dôležitý

Venujte nám, prosím, pár minúť a odpovedzte na niekoľko otázok, ktoré nám pomôžu zlepšiť webovú stránku k Vašej spokojnosti.

Prihlásenie

Zabudli ste heslo?