Centrálny Depozitár cenných papierov SR, a.s.

Informácia pre majiteľov účtov v súvislosti so zrušením emisie dlhopisov FNM SR

23.02.2023

Vážení klienti,

Centrálny depozitár cenných papierov SR, a.s. (CDCP) si dovoľuje informovať svojich  klientov, že na základe požiadavky spoločnosti MH Manažment, a.s., ktorá je nástupníckou organizáciou po zaniknutom Fonde národného majetku SR (FNM SR), vykonal dňa 13.2.2023 odpísanie dlhopisov FNM SR z účtov majiteľov (ISIN SK4110002413). Majitelia boli o odpísaní dlhopisu FNM SR z ich účtu informovaní prostredníctvom zmenového výpisu, ktorý im zaslal CDCP. Spoločnosť MH manažment, a.s. o zrušení emisie dlhopisu FNM SR informovala verejnosť tlačovou správou.

Do pozornosti uvádzame, že ak účet majiteľa zostal po odpísaní dlhopisu FNM SR prázdny, v prípade prázdneho nezaradeného účtu CDCP v zmysle zákona o cenných papieroch takýto účet zruší automaticky. Klienti nemusia do CDCP posielať žiadosti o zrušenie účtu ani iné podania, v ktorých by CDCP oznamovali, že už na účte nemajú evidované žiadne cenné papiere. Prípadnú existenciu alebo neexistenciu účtu majiteľa si klienti môžu overiť sami prostredníctvom webovej stránky CDCP.

So všetkými  otázkami ohľadom vyplatenia záväzkov z dlhopisu FNM SR kontaktujte spoločnosť MH manažment, a.s.  

Zdielať:

Share on facebook
Share on linkedin

Viac príspevkov

Váš názor je pre nás dôležitý

Venujte nám, prosím, pár minúť a odpovedzte na niekoľko otázok, ktoré nám pomôžu zlepšiť webovú stránku k Vašej spokojnosti.

Prihlásenie

Zabudli ste heslo?