Centrálny Depozitár cenných papierov SR, a.s.

Inštruktážne videá

Inštruktážne video k Portálu CDCP

Centrálny depozitár cenných papierov SR, a.s. spustil svoj online Portál. Ten umožňuje emitentom podávať požiadavky 24 hodín 7 dní v týždni bez potreby osobnej návštevy. Nový portál reflektuje na požiadavky na elektronizáciu služieb poskytovaných na kapitálovom trhu a zároveň sa približuje k štandardom v krajinách Európskej únie.

Aktuálne sme pre klientov pripravili inštruktážne video k Portálu CDCP, v ktorom sa dozviete, ako si zriadiť prístup do Portálu, pre koho je Portál určený a čo ním dokážete elektronicky vybaviť.

Zmena údajov majiteľa účtu – Fyzická osoba

Zmenu údajov môžu fyzické osoby v centrálnom depozitári urobiť rýchlo a jednoducho. Stačí vám k tomu formulár F2A, ktorý nájdete na našej webovej stránke v sekcii Dokumenty a formuláre pre majiteľov cenných papierov: Formuláre a dokumenty pre majiteľov CP.  Využiť ho môžete pri zmene mena, štátnej príslušnosti, trvalého pobytu, alebo iného údaju. Neúplné, alebo zmenené údaje totiž dokážu narobiť veľa nepríjemností. Ako ho vyplniť a aký je postup vám ukáže aj naše inštruktážne video.

Ako si overiť existenciu účtu pre fyzické osoby?

Chceli by ste vedieť či v centrálnom depozitári máte vedený účet majiteľa? Túto službu poskytujeme na našej webovej stránke. Nájdete ju v sekcii Overenie existencie účtu majiteľa. Stačí vyplniť požadované údaje (rodné číslo fyzickej osoby) a informáciu o tom, či máte v CDCP vedený účet majiteľa máte ihneď k dispozícii. V prípade akýchkoľvek nejasností vám môže pomôcť aj náš videonávod.    

Váš názor je pre nás dôležitý

Venujte nám, prosím, pár minúť a odpovedzte na niekoľko otázok, ktoré nám pomôžu zlepšiť webovú stránku k Vašej spokojnosti.

Prihlásenie

Zabudli ste heslo?